Wybór fotografa na ślub, na pewno nie jest prostym zadaniem, dosłownie dla nikogo, ponieważ jak wiadomo, nie jest to tania usługa, a na pewno nikt, kto planuje wesele, nie chce żeby jego zadanie, zostało słabo wykonane.

Nawet kwestia nie pieniędzy, nie zawsze jest tak ważna, ponieważ ślub jest dniem jedynym w swoim rodzaju i to jego będziemy wspominać przez całe życie, nawet jeśli nasze drogi się rozejdą, więc bez wątpienia wspominać go jak najlepiej, a słabej jakości zdjęcia, raczej nam w tym nie pomogą. Więc jak wybrać taką osobę? Przede wszystkim szukajmy opinii w internecie, ponieważ tam możemy natrafić na dużą ilość pozytywnych i negatywnych historii.

Jednak nie szukajmy takich treści po prostu na forach internetowych, ponieważ one bardzo rzadko bywają prawdziwe i rzetelne, zazwyczaj konkurencja oczernia się wzajemnie, tak by druga firma wypadła jak najgorzej. Na szczęście dla nas są jeszcze Social media, które są monitorowane na bieżąco i pozwalają nam na prawdziwe opinie użytkowników, którzy korzystali z usług.

Jeśli już ktoś według nas jest godny zaufania, to zweryfikujmy jego styl robienia zdjęć, czy jest on dla nas po prostu odpowiedni i na przykład zadzwońmy i zapytajmy o cenę i czy dany termin jest wolny, na pewno jeśli załatwimy to wcześniej, to cena będzie stosunkowo niższa, jednak nie dajmy się naciągnąć, ponieważ większość osób zdaje sobie sprawę, że ludzie nie znają cenników i próbują zawyżać cenę, dlatego warto jest zadzwonić w kilka miejsc i po prostu porównać.