Bez wątpienia, ilu jest klientów tyle jest różnych propozycji i wizji na zdjęcia. Dlatego, jeśli jesteśmy na przykład fotografem ślubnym, bez wątpienia powinniśmy być osobami, które są bardzo uzdolnione i kreatywne, bez tych czynników, raczej nie zostaniemy profesjonalistami, którzy będą polecani przez wszystkich znajomych. Jednak, jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt i potrafimy go wykorzystać w odpowiedni sposób, na pewno wszystko będziemy w stanie dopiąć na ostatni guzik.

Jedni wolą nowoczesny styl fotografii, natomiast drudzy w stu procentach będą chcieli wykonać swoją sesję zdjęciową, na przykład w stylu starodawnym, który będzie stylizowany na lata czterdzieste, lub nawet wcześniejsze i wtedy nawet obrobienie zdjęć, musi być wykonane dokładnie w taki sposób, żeby były wyglądające jak stare. Pamiętajmy, że dobry fotograf, na pewno da radę wykonać obydwa takie zlecenia, dlatego bez wątpienia musi szkolić się pod każdym względem, nawet jeśli dany styl wykonywania zdjęć nam nie odpowiada i średnio radzimy sobie w tym kanonie.

Nowoczesny styl fotografii, charakteryzuje się dużą ilością efektów i dbaniem o szczegóły, zwłaszcza te który tworzą drugi plan. Ale dlaczego tak trzeba wykonywać te zdjęcia? Ponieważ to te szczegóły właśnie nas skupiają na pierwszym planie, na którym oczywiście musi znajdować się para młoda. Dlatego na przykład skupia się uwagę na niebo, lub rozmazujemy budynki, które znajdują się w tle zdjęcia i wyostrzamy plan pierwszy.