Często wielkim problemem dla młodych par są koszty związane z przygotowaniem tak wielkiej imprezy. Oczywiście liczy się to ilu będziemy mieli gości, co chcemy zaserwować jak dobrać potrawy, aby każdy bądź większość była zadowolona. No dobrze możemy pomyśleć to jedna z części, a gdzie reszta ? Przecież to my mamy być najważniejsi i to dla nas ma być to najszczęśliwszy dzień i to nam my mamy wygładzać olśniewająco. Najbardziej do swego wyglądu wagę przywiązują kobiety, chociaż w teraźniejszych czasach do kosmetyczek coraz częściej zaczynają chodzić mężczyźni.

Zacznijmy, więc od makijażu średnio za dobry makijaż zapłacimy od 70 zł za próbny do 100-200 za ten końcowy. Plus zrobienie paznokci np. żelowych, aby wytrzymały nie tylko jeden wieczór, zakładając, że wesele jest dwudniowe, to koszt również około 70 zł. Fryzura panny młodej, a raczej jej cena waha się też w przeróżnych granicach. Zależy od długości włosów, koloru, czy chcemy mieć spięte w koka, rozpuszczone, pofalowane, farbowane itp. Jest to jakieś od 100 do 500 zł z dodatkami.

W połowie drogi zbiera się już nam niezła kwota , a gdzie jeszcze do końca. W wyimaginowanych snach każda kobieta wyobraża sobie suknie. Tutaj też jest wiele do wyboru i powiedzenia. Pożyczyć czy kupić, a może od kogoś używaną czy tak czy tak są to koszty rzędu 500-1000 za pożyczenie, a kupna nawet jeszcze więcej, jeśli panny młoda ma wygórowane wymagania. To dopiero panna młoda. Na szczęście pan młody prócz zadbania o siebie ma tylko do kupna garnitur koszt rzędu 1000-3000.